Retrogralnia 2014 – wrażenia.

rg2014-www-logo2
W dniach 21-22 czerwca we Wrocławiu odbyła się impreza w klimatach retro konsol – Retrogralnia. Wraz ze znajomymi z serwisu ARHN.EU wybraliśmy się aby zobaczyć jak wygląda cała ta impreza.
Konsol było mnóstwo, od Amigii, poprzez Atari, na PlayStation 2 kończąc. Zadbano o ogromną ilość sprzętu, nie tylko tego stacjonarnego ale i przenośnego, dzięki czemu można było pograć na takich konsolkach jak Sega GameGear, Atari Lynx lub GameBoye. Na plus trzeba docenić wkład organizatorów, wszystkie konsole sami sprowadzali ze swoich zbiorów. Ale nie samymi grami i konsolami człowiek żyje. W planach zorganizowane były prelekcje na różne tematy jak np. prezentacja rzadkiego modelu konsoli Nintendo GameCube – Panasonic Q lub wykład  Petro Tyschtschenko o czasie świetności i upadku giganta jakim był Commodore. Sam poszedłem na historię gier przygodowych. Muszę przyznać, że była trochę długa, a odbywała się dosyć późno przez co czułem się lekko znużony po całym popołudniu.

CAM00223                    CAM00237
Sam panel poświęcony temu gatunkowi naprawdę mi się spodobał, co więcej zachęcił mnie do spróbowania swoich sił w tego typu grach bo zawsze byłem sceptycznie nastawiony do tego gatunku.
Oprócz konsol dawnej świetności do dyspozycji oddany był również Oculus Rift, oczywiście przetestowałem go i śmiem twierdzić, że to naprawdę porządny kawałek sprzętu i granie nawet w stare FPSy (Doom) daję naprawdę sporo radochy kiedy wszystko ma się przed oczami. Jedyny minus tego urządzenia to to, że po dosyć dłuższym obcowaniu z
tą zabawką dostałem zawrotów oraz bólu głowy.

CAM00242
                     CAM00217

Trzeba również wspomnieć o pracach Mariusza Wildemara, inspiracją do jego prac są gry, filmy i urządzenia lat 80. Kanciaste formy, mnóstwo jasnych kolorów, diody i neony. To wszystko robiło naprawdę imponujące wrażenie.

wildeman-mariusz-bethankfull-2013-2013-09-18-920x706

Zdecydowanie inicjatywę jak i samą imprezę oceniam na plus i mam nadzieję, że w przyszłym roku też odbędzie się ta impreza i, że będę mógł znów wziąć w niej udział.

PS: Polecam jeszcze obejrzeć materiał od ichaboda właśnie z tej imprezy.

1 komentarz do “Retrogralnia 2014 – wrażenia.

  1. Pingback: Relacje i zdjęcia z RetroGralni | RetroGralnia | Retrogaming | Stare Gry | Stare Komputery i Konsole w Akcji | Wrocław

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s